- Danışmanlık       - Zirai Mücadele - Don                 - Gübreleme                            - Toprak Profili Etüdü
                                               - Bahçe Kurma      - Bayrak Cevizi - Seleksiyon       - Çin,Avrupa,Abd Gezileri       - Site Haritası - İletişim      

 

KİTAP SİPARİŞİ    

TOPRAK PROFİLİ ETÜDÜ
 

       Türkiye topraklarının çoğu Killi ve Kireçli olduğundan bu yapıdan hiç hoşlanmayan ceviz köklerine en iyi ortamı hazırlamak için mutlaka bir profil açılıp bu profilin çok iyi etüt edilmesi gerekir. Aksi halde en geç 5-6 yıl sonra görülmeye başlayan Toprak Kökenli hastalıkların tedavileri mümkün olmamaktadır. Bu durumda nice küçük ölçekli bahçeler yıllık 100 binlercelira zarara uğramaktadır. Bu nedenle, aşağıdaki fotoğraf ve afişlerin örnek alınarak incelenmesi ile Aşılı Ceviz Bahçesi kuracakların mutlaka KİTAP edinerek en az 2-3 m toprak profili açtırmaları ve 30-60-120 cm kademelerinden Toprak Analizi yaptırmaları şarttır.

PROFİL ETÜDÜ VE ANALİZE GEREKLİ TOPRAK ÖRNEKLERİNİN ALINMASI İÇİN AÇILAN ÇUKURLAR

- Azerbaycan, Ağustos 2017
 
- Azerbaycan, Ağustos 2017
 


 

  Gerek Azerbaycan’da gerekse Türkiye’de Aşılı Ceviz Bahçesi kuracak üreticilerin çoğu Toprak Profili Etüdünün önemini kavramışlardır.

 Not: Azerbaycan’da yaptığım Toprak Profili Etütlerinde cevize uygun çok geniş potansiyel arazilerin bulunduğunu gördüm.

Türkiye, Eylül 2017  

Kitabımızı edinip kitap yazarının bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak için Danışmanlık hizmetini almazsanız, aşağıdaki fotoğraflarda görüldüğü gibi 10 dekarlık bir bahçede yıllık kaybınız 100 binlerce lirayı bulur. Üstelik bu zararınızı giderme şansınız neredeyse yok gibidir.
Bu fotoğralar Selami Bayrak arşivinden alınmıştır. 2016

   

 Köklerin işlemediği kireçli toprak ve Drenaj için geç kalınmış kanal
(S. Bayrak arşivinden- 2016)


SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ